Статеве виховання / Sex Education

5 причин подивитися серіал «Статеве виховання»

Автор: PlayUA @playua

Продовжуючи цикл статей про те, що варто подивитися на карантині, ми знову вирушаємо в сучасну Англію, де на нас чекає знайомство зі школою, в якій відбувається чимало захопливих подій. Тож, мова піде про британський серіал “Статеве виховання”, якому багато глядачів не надають значення через провокативну назву та не надто цікавий синопсис. А дарма, бо це один зі серіалів сучасності, який розповідає про життя підлітків, їхній перший інтимний досвід, взаємини з однолітками, батьками та суспільством. І зараз, у форматі «5 причин подивитися» спробую пояснити, чому він вартий вашої уваги.

1. Історія

«Статеве виховання» — це легка і ненав’язлива історія з життя старшокласників. Ми знайомимося з головними героями, в компанії яких проведемо всі наступні сезони серіалу (поки що їх тільки два, але вихід третього планується в 2021). Оповідь ведеться від імені Отіса (Ейса Баттерфілд), який сам по собі є трохи дивним хлопцем, тим паче, якщо врахувати, що його мама — відомий сексолог. Через це Отіс страждає від почуття ніяковості і не може нормально спілкуватися з дівчатами, бо сором’язливість завжди бере гору. Однак все перераховане вище не заважає йому проводити сеанси сексуальної терапії для учнів своєї школи, щоб допомогти їм розібратися з незграбними і заплутаними ситуаціями в особистому житті. Саме ця сюжетна лінія дає початок усім наступним історіям, які будуть розвиватися в серіалі. «Статеве виховання» встигає висвітлити різні світові тренди і проблематику: цькування, гомофобію, конфлікт поколінь і так далі. Можливо, на перший погляд може здатися, що подібний серіал зовсім не для вас, та запевняємо, «Статеве виховання» — це, перш за все, класна романтична комедія, і лише потім — соціальний коментар.

2. Герої

Неможливо залишитися байдужим до кожного з головних героїв, адже всі вони колоритні і абсолютно не схожі один на одного. Один з героїв — цілковитий інтроверт, який вічно опиняється в центрі безглуздих і ганебних ситуації. Другий — класний і милий афроамериканець-ґей: він, як ніхто вміє відпускати офігезні жарти та ще й притягує своєю харизмою. У серіалі також знімається Емма Маккей, яка, до речі, має неймовірну схожість з Марґо Роббі, і актриса Джиліан Андерсон, розкішна в будь-якому образі!

3. Постановка

Темп оповіді серіалу доволі рівний та спокійний, та попри це сценаристам вдається утримувати увагу глядачів завдяки цікавим поворотам сюжету та несподіваним історіям. Кожен епізод починається зі сцени сексу, а це означає, що головному герою доведеться вирішувати чергову проблему своїх друзів чи знайомих. Автори серіалу не забувають додавати хитрих прийомів, завдяки чому навіть найвибагливіші кіномани залишаться у захваті після перегляду.

4. Антураж

Велика частина зйомок проходила на території південної частини Уельсу, а також в Англії в долині річки Уай, тому картинка вийшла просто чудовою: туди хочеться втекти якомога швидше, щоб забути про всі свої проблеми. Оскільки за сюжетом дія відбувається у невеликому містечку, то відчуття затишку пронизує в кожному кадрі! Красиві ліси, відмінна природа і по-справжньому чарівний будинок головного героя, який, до слова, може орендувати кожен охочий. Я серйозно, можете поґуґлити про це. Упевнений, що після перегляду однієї-двох серій ви саме так і зробите!

5. Мораль

Одним із головних аспектів серіалу є те, що він буде цікавим для перегляду не лише молодому поколінню, а й зможе дати декілька важливих уроків їхнім батькам. На перший погляд здається, що серіал знято лише для підлітків, щоб вони, познайомившись з екранними персонажами, крізь призму їхнього досвіду переосмислили власне життя. Але, напевно, саме батьки, в першу чергу, повинні подивитися серіал, щоби бути готовими до того, що може спіткати їхніх дітей у перехідному віці. Часом у житті підлітків такі події відбуваються, у що батькам не лише важко повірити, але й неможливо здогадатися. «Статеве виховання» — легкий та доступний посібник для «чайників», за який ви неодмінно будете вдячні його авторам.

На сайті-агрегаторі Rotten Tomatoes, де збирають огляди від різних видань і вираховують середньостатистичну оцінку глядачів, перший сезон має 91%, а другий — 97%, що має остаточно переконати вас зробити вибір на користь «Статевого виховання». До речі, в кожному сезоні лише 8 серій, які з легкістю можна подивитися навіть за один день :)

Автор: Валерій Перевознюк.
Оригінальний текст автора знаходиться тут.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Animal Well, Senua’s Saga: Hellblade II, XDefiant — Порадник Ґеймера: Травень 2024

Автор: Володимир Бортюк

hellblade 2

Топові геймерські ноутбуки з процесорами Intel Core 13-го покоління

Автор: PlayUA

intel 1920x1080 03

Пригоди новачків продовжуються. Безжальна Німеччина. Огляд третього етапу WarmUp League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 04 16 19 21 00

Яскраве випробування нового автодрому. Огляд третього етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Valve повернули Dust2 і зміну рук у Counter-Strike 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.cs2 left hand

Як почати читати мангу

Автор: PlayUA

manga 02

Перемога вкутана пітьмою. Огляд третього етапу кубку Porsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Міна в Counter-Strike 2 — плюси, мінуси, підводні камені

Автор: Андрій Присяжний

peter grinbergs 55 claymore4